Biblia wychowania dziecka

Wielu rodziców niechętnie podchodzi do tematu edukacji swoich pociech. Owszem, większość dorosłych życzyłaby sobie widoku samych piątek w dzienniku. Nie są jednak skorzy do zaangażowania się we wspólną naukę ze swoimi dziećmi. A nawet jeżeli z przymusu odrabiają z nimi pracę domową, to nie robią zbyt wiele ponad to minimalne zainteresowanie. Mikołaj Marcela przekonuje, że rodzice mogą i powinni się bardziej włączyć w edukację najmłodszych. Nie chodzi bynajmniej o to, by dorośli wykonywali pracę zleconą dzieciom

Dzieci to fascynująca sprawa. Wiele osób dorosłych czeka tylko na to, aż w ich życiu pojawi się maleńka istota, którą będą mogli obdarować ogromem fascynującej miłości. Tak, posiadanie dzieci to naprawdę bardzo ciężka sprawa, która bardzo szybko…może przytłoczyć. Nie wszystko idzie tak pięknie, jakby to sobie wszyscy tak wyobrażali. Wychowanie dziecka często przynosi najróżniejszego rodzaju wyzwania. Rodzice małych pociech powinni mieć pod ręką pozycję pt.”Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” Julie Adair King i Joanny Faber (https://www.taniaksiazka.pl/jak-mowic-zeby-maluchy-nas-sluchaly-king-julie-p-905741.html).

Komunikacja z dziećmi

Wiele osób doskonale może kojarzyć ten tytuł z serią “Jak mówić..”. Już wiele lat temu na rynku ukazały się dwie pozycje “Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Jedną z autorek tamtej książki była Adele Faber. Według specjalistów jej książka stała się swoistym poradnikiem, czy nawet biblią przydatną do wychowania małych dzieci. Tym razem mamy do czynienia z córką Adele Faber – Joanną, która postanowiła również podzielić się przydatnymi wskazówkami. Jeżeli ktoś w swoim domu ma dziecko około drugiego do siódmego roku życia, to jak najbardziej powinien sięgnąć do takiej pozycji. Wszyscy doskonale wiedzą, że komunikacja z takimi maluchami nie jest łatwa. I to w szczególności w okresie, kiedy to dopiero uczy się życia. Nie raz rodzice załamują ręce, ponieważ ich dziecko ma zupełnie inne spojrzenie na otaczający świat. Może warto spróbować innych technik komunikacji, dzięki czemu uda się osiągnąć sukces. Wszystkie praktyczne wskazówki znaleźć można w tej oto książce.

Przydatne porady

Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” Julie Adair King i Joanny Faber to praktyczny poradnik, który nie tylko opiera się na wskazówkach specjalistów. W dużej mierze jest to książka, gdzie znaleźć można porady innych rodziców, którzy również przechodzili to samo co my. Też mieli w swoich domach dzieci, które nie chciały słuchać, kiedy tata prosił o umycie zębów. Także mieli do czynienia z dziećmi, którzy pomimo wielu próśb odmawiali jedzenia warzyw, czy też owoców. Czy takie małe psotliwe diabełki można namówić do współpracy? Tak, tylko, że należy wiedzieć w jaki sposób. Dzięki temu, że człowiek pozna wszystkie przydatne porady, będzie wiadome jak nauczyć się komunikować, aby żadne z potrzeb nie zostały zignorowane. Jak to mówi polskie porzekadło “i wilk syty, i owca cała”. Rodzice będą cieszyć się, że maluchy chętnie będą współpracować, a dzieci będą pewne, że dorośli zawsze stawiają ich prośby na pierwszym miejscu.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com